Ez a befőttesüveg lámpa már többször megihletett. Olyan ez, mint a raklap-projektek. Egyszer rálelsz, tetszik, utána folyton abba botlasz, amíg rá nem unsz.
Az egyszerű világítási megoldások is a szívem csücske, így hát megosztom veletek ezt az egyszerű lámpakészítést. Végülis bármit tehettek a befőttes üvegbe, ha a dunsztolást elbírja, az izzó hője sem fog neki ártani. De mehet bele energiatakarékos izzó vagy led is, annak még hője sincs.
És akkor lássuk a képeket:
***
Ha szeretnél segítséget kérni a lakásod berendezéséhez vagy átalakításához, akkor keress bátran a www.paneltunder.hu oldalon.
Kis lakásban élőknek segítek megtalálni a legjobb elrendezést, hogy maximálisan kihasználhassák a lakásukban rejlő lehetőségeket.
Igazad van, Péter. Kicsit félreérthető volt, ahogy fogalmaztam. A LED az, ami bátran használható nem hőálló üvegek, vagy más anyagok esetében is. Az IP védelem nagyon fontos, nemcsak kültérben, hanem a vizes helyiségekben is. Nem vagyok villanyszerelő, de az alapokkal tényleg érdemes mindenkinek tisztában lennie, ahogy Te is írod!
Ezért egy kis IP alapozás:
Az IP egy angol mozaikszó (Ingress Protection) ami után két számot találsz. Az első a szilárd anyag behatolása elleni védelem szintjét (0-tól 6-ig), a második a víz behatolás elleni védelem szintjét (0-tól 8-ig) határozza meg. Minél nagyobbak a számok, annál nagyobb a védelem szintje. Ha X-et talász az egyik szám helyén, akkor arra a gyártó nem vizsgálta a terméket.
Az nem igaz, hogy a kompakt fénycsőnek, és a LED nek nincs hője. Bár a LED csak meleg, a fénycső bizony tud forró is lenni! Nem ártana ismerni azért az érintésvédelmi előírásokat (hogy mik az IP fokozatok) annak, aki összeszereli, főleg, ha kültérre szánja.