Ez a stílus legalább annyira szélsőséges, mint az előző heti kedvencünk, a vintage és a shabby chic. Bár ugyanaz a korszak, vagyis a 20-as és 30-as évek, mégis a társadalom másik rétegének lakberendezését határozta meg. Ez azonban igazi stílusirányzat, ami Franciaországból indult el – mint oly sok minden a stílusvilágban.
A shabby chic-kel ellentétben itt az egyenes, de nem szögletes vonalak és geometrikus elemek kapnak főszerepet. A pasztell árnyalatok helyett az élénk színek és éles kontrasztok, a természetes anyagok helyett a króm és a fényes műanyagok, a kézzel, aprólékosan megmunkált tárgyak helyett pedig a tömegtermelés kerülnek előtérbe.
Mégis, ez a stílus a felső tízezer életére volt a legnagyobb hatással, és főként luxus életérzést fejezhetjük ki vele. A tárgyak funkcionálisak, szecessziós sallangok nélküli egyszerű vonalvezetésűek, de nem szögletesek. A bútorok sarka legömbölyített, de kontrasztos. Az anyaghasználatra jellemző a bőr, a gyapjú, a kristály, a bársony, a selyem. Minden csillogó és fényes. Gazdagon redőzött textíliák, vastag szőnyegek elengedhetetlenek. A színek hangsúlyosak, kontrasztosak, de nem hivalkodóak, fémes – arany, ezüst, – kiegészítőkkel.
Na, és akkor milyen az art deco? Egyszóval elegáns. Elengedhetetlen a fekete vagy kávébarna fa és a krémszínű, meleg bézs textíliák kontrasztja. És ha igazán art deco-s lakást akarunk, akkor be kell szereznünk néhány klasszikus kiegészítőt, mint például egy komód, egy lámpa vagy egy karosszék.
***
Ha szeretnél segítséget kérni a lakásod berendezéséhez vagy átalakításához, akkor keress bátran a www.paneltunder.hu oldalon.