A raklap mindig a nyár slágere. Nálam legalábbis. Ilyenkor mindig késztetést érzek, hogy kell nekem is egy ilyen pad, asztalka, bárpult vagy napozószék.
Annyira egyszerű megcsinálni őket. És tényleg csak a kreativitásunk szab határt a felhasználásuknak. És nem utolsó sorban olcsóbbak, mint a fa kerti bútorok. És mennyivel jobb ezen üldögélni, mint a bolti társaikon.
És akkor nézzük, hogy készül:
Nos, ez nem szék, hanem inkább pad lerakó asztalkával, ahol elheverészhetsz a nyári napokon. Az eredeti állapotában nem volt valami hívogató a terasznak ez a része, igaz?
Szükséged lesz négy egyforma méretű raklapra, amiket összecsavarozol, hogy ne mozduljanak el. Igyekezz olyan raklapokat választani, amik nem szennyezettek vegyszerekkel.
Második lépésként a deszkákat vágd megfelelő méretűre, és szögeld vagy csavarozd őket a raklaphoz. Igazából ez már csak dekoráció, hiszen a lényeg azokon a csavarokon van, amik összetartják a négy raklapot. Ezért itt már mindegy, hogy a szöget vagy a csavart választod.
Ezután fesd le két rétegben vízbázisú festékkel. Amilyennel csak szeretnéd. És élvezd! 🙂
És amire még figyelned kell a raklap kiválasztásánál:
A jelölés a középső merevítőn!
HU: (országkód) azt jelenti, hogy Magyarországon készült a raklap
számsor: regisztrációs kód, ami megmutatja, hogy melyik cég gyártotta és mikor
HT: nemzetközi növényvédelmi egyezmény rövidítése, és a kezelés módja. Ez a legfontosabb a Te szempontodból, mert HT a hőkezelést jelenti, az MB pedig a metil-bromidos gázkezelést. Ha a raklapnál a kéregtelelnítés is előírás volt, akkor még a DB rövidítést is láthatod itt.
A lényeg, hogy olyan raklappal dolgozz, ami HT jelöléssel ellátott. Kerüld a MB kódos raklapok felhasználását!
***
Ha szeretnél segítséget kérni a lakásod berendezéséhez vagy átalakításához, akkor keress bátran a www.paneltunder.hu oldalon.
Kis lakásban élőknek segítek megtalálni a legjobb elrendezést, hogy maximálisan kihasználhassák a lakásukban rejlő lehetőségeket.
Hú, nem rossz! Ez a zöldes szín nagyon szép a teraszra! Mondjuk a két raklap egymáshoz csavarozása nem kis feladat, én is csináltam ilyet, és mindig szét hasadt a fa, mert nagy csavar kell már ide, 10 centis minimum…
Aztán megtaláltam a titkokat és rájöttem… 🙂
http://kalappraklap.tk/csinald-magad-raklapbutor-diy/